Domů Aktuality Novinky z Demulu – Přichází zima

Novinky z Demulu – Přichází zima

1297

Vesnička Demul leží v údolí Spiti v nadmořské výšce 4 350 metrů nad mořem. Přes rok izolovaná vesnička se z důvodů dlouhé zimy a neprůjezdné příjezdové cesty stává po mnoho zimních měsíců úplně odříznutou od okolního světa.

Škola není veliká, v jedné místnosti se nachází třída a díky podpoře českých dárců se podařilo upravit i druhou místnost pro starší děti. Třídy, kde se děti učí, jsou skromně vybaveny.

V těchto dnech, kdy je v údolí Spiti stále chladnější a chladnější počasí, všichni se připravují na zimu. To znamená, že připravují krávy na zimu a také chystají dřevo.

Školu navštívili v minulých dnech inspektoři, kteří hodnotili kvalitu výuky. S výsledkem byli velmi spokojeni, kvalita výuky byla hodnocena dobře, a proto škola získala povolení učit děti až do 8. třídy. V prosinci budou ve škole probíhat pravidelné závěrečné zkoušky. Od 1. ledna do 28. února pak děti čekají zimní prázdniny.

Školu v létě navštívili a také podpořili lidé z projektu Walk for Help a nyní si můžete na jedné z mnoha přednášek poslechnout, jaké to v Demulu bylo. #walkforhelp #walkfordemul

Podpořit školu můžete i Vy, buď prostřednictvím projektu Škola ProTibet, konkrétně můžete dětem koupit tužky a sešity prostřednictvím našeho darovacího certifikátu. Kupte Tužky a sešity na http://bit.ly/2gg3OxV a podpořte vzdělání malých tibetských dětí.