Domů Aktuality Běh kolem tibetských hranic podpoří vzdělání malých dětí

Běh kolem tibetských hranic podpoří vzdělání malých dětí

1582

Běžím srdcem ProTibet je akce, jejímž cílem je oběhnout 7 345 kilometrů kolem tibetských hranic a podpořit tím vzdělání tibetských dětí v exilové vesnici Tibetan Homes Foundation v Mussoorie. Neváhejte a pojďte se proběhnout kolem tibetských hranic. #běžímsrdcemprotibet

Běhá se během června, července a srpna a cílem je společně uběhnout 7 345 kilometrů a oběhnout tak hranice Tibetu. Každý uběhnutý 1 kilometr znamená 1 Kč pro tibetské děti.

„Přidat se může každý a běžet může kdekoliv a kdykoliv – v parku, na horách, ve městě při závodě,“ říká Tomáš Přichystal z organizace MOST ProTibet, která se touto akcí rozhodla podpořit budoucnost tibetských dětí a dodává: „Jsme velmi rádi, že díky společnosti Mystic s.r.o. můžeme říct, že každý kilometr pomáhá. Každý 1 uběhnutý kilometr kdekoliv v České republice znamená 1 Kč pro tibetské děti.

V Tibetan Homes Foundation studují děti, které utekly z Tibetu i tibetské děti, které se již narodily v Indii.  Dnes zde žije přes 2 500 dětí. Mladí Tibeťané jsou věku od 7 do 19 let, ve škole bydlí a studují všechny moderní předměty včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny v souladu s jejich kulturou.

Jak připomíná Tomáš Přichystal, do finanční podpory se mohou zapojit i samotní běžci: „Každý si může stanovit částku za každý svůj uběhnutý kilometr, může se vsadit s kamarádem nebo se domluvit s kolegy v práci. Já osobně jsem se vsadil se svým bratrem. Za každý kilometr dáváme 1 Kč a ten, kdo bude mít na konci srpna kilometrů méně, daruje dětem navíc stejnou částku jako vítěz výzvy.“

Akci Běžím srdcem ProTibet podporují i ultramaratonec, trenér běhu a zakladatel běžecké školy Miloš Škorpil a běžec, cestovatel a spolupracovník redakce Světa běhu David Gladiš. Děkujeme.

Běžím srdcem ProTibet

Svoje uběhnuté kilometry prosím pište pravidelně na tomas@protibet.cz. Děkujeme všem, kteří běhají srdcem. Každý váš kilometr pomůže.