Domů Aktuality Běhá srdcem – Miloš Škorpil

Běhá srdcem – Miloš Škorpil

905

Běžím srdcem ProTibet je běžecká akce, při které každý uběhnutý 1 kilometr znamená 1 Kč od Mystic Temple na vzdělání pro tibetské děti. Cílem akce je oběhnout 7345 kilometrů kolem tibetských hranic a to se podařilo. Jedním z nejaktivnějších běžců je Miloš Škorpil, ultramaratonec, propagátor a trenér běhu a zakladatel běžecké školy. Položili jsme mu pár otázek a moc děkujeme, že běhá srdcem. #běžímsrdcemprotibet

Co Vás motivuje k běhu?

Běh vnímám už od samého počátku jako absolutní volnost, svobodu. Když běžím, nic neřeším, nenechám se ničím omezovat, snad proto se při běhání tak často ztrácím v prostoru i čase :).

Dokážete spočítat, kolik kilometrů jste za svůj život uběhl?

Přesně ne, protože už víc jak deset let si nevedu tréninkový deník, ale baj voko obíhám již po páté zeměkouli, takže to bude víc jak 200 000 kilometrů bez nehod :).

Co považujete za svůj největší úspěch?

Za úplně největší úspěch považuji, že i po více než padesáti letech, co běhám, mě běhání pořád baví a naplňuje, že jsem zdravý a v kondici a stále si mohu plnit své sny. Pokud jde o sportovní výkony, tak absolvování Spartathlonu (běh z Athén do Sparty měřící 246 km), dva tituly mistra ČR republiky na 24 hodin (ten první byl ještě federální), 4. místo na MS v běhu na 24 hodin a přeběh ČR z Hodonína do Aše (500 km) za 76 hodin.

Proč jste se rozhodl podpořit akci Běžím srdcem ProTibet?

Řek bych, že to hodně souvisí s tím, co jsem napsal v první odpovědi, že běh vnímám jako absolutní volnost, svobodu. Tibet jako takový je pro mne (i když je okupován Čínou) symbolem svobody. Symbolem svobody ducha, moc rád bych se dožil toho, že bude opět svobodný a projekt Běžím srdcem ProTibet, i když malý, může k tomu pomoci, tak proto jsem se rozhodl jej podpořit.

Máte nějaký cíl, kterého byste rád dosáhl?

Moc rád bych se ještě jednou postavil na start Spartathlonu, a tak jsem si řekl, že příštích 13 měsíců (tolik mi zbývá do 65 narozenin) se pokusím splnit limit, který to zaručuje, což je uběhnutí minimálně 190 km za 24 hodin.