Domů Aktuality Café ProTibet – Na zdraví tibetským seniorům

Café ProTibet – Na zdraví tibetským seniorům

1257
Café_ProTibet_stan

Café ProTibet je benefiční akce, kterou pořádáme ve spolupráci s kavárnami a čajovnami po celé České republice. Cílem Café ProTibet je přiblížit veřejnosti naše rozvojové projekty v Himálaji a získat finanční prostředky na zajištění péče o tibetské seniory v severoindickém Rádžpuru. #cafeprotibet

Do akce Café ProTibet se může zapojit jakákoliv kavárna, cukrárna nebo čajovna v České republice. Výtěžek z akce poputuje na zajištění péče o tibetské babičky a dědečky žijící v indickém Rádžpuru. O 70 lidí se zde starají 2 ošetřovatelky, takže bychom část výtěžku rádi věnovali na jeden plat místní ošetřovatelky. Částka, kterou se kavárna nebo čajovna rozhodne z každého šálku darovat, závisí na jejím rozhodnutí. Neurčujeme částku dopředu, budeme rádi, pokud daruje 1Kč i 10 Kč z každého prodaného šálku.

Café_ProTibet_trojhran

Tibetské babičky a tibetští dědečkové uprchli z Tibetu v 60. letech 20. století spolu s Jeho Svatostí dalajlamou. Po svém příchodu do severní Indie se snažili pokračovat v tradičním nomádském způsobu života. Kvůli nepříznivým podmínkám se však museli přestěhovat do exilových vesnic. Vzhledem k tomu, že jejich pastevecký způsob života jim nedovolil získat vzdělání a gramotnost, jen těžko se mohli zapojit do společnosti v přelidněné Indii. Všechny podporované babičky a dědečky v Indii každý rok navštěvujeme, abychom mohli kontrolovat průběh podpory.

Vlastníte kavárnu a rádi byste se zapojili do podpory tibetských seniorů? Rádi chodíte s přáteli na posezení do čajovny, o které si myslíte, že by byla ochotna přispět na dobrou věc?

Kontaktuje nás na emailu tomas@protibet.cz nebo telefonu 604 314 775 a domluvíme se, jak bychom mohli společně tibetské seniory podpořit.

Kavárny, čajovny a cukrárny, které se letos rozhodly připojit k akci Café ProTibet. Tímto jim velmi děkujeme, vážíme si jejich pomoci.

Loket – Galerie CafeNymburkStrejda BurgerOlomouc – Tvarůžková cukrárnaOpavaKavárna AlterNativaOstravaMaryčkaPrahaU ČernínůRabštejn nad StřelouInfo – Café Četnická staniceSvitavyKafe RošamboŠpindlerův MlýnSrub pod MedvědínemŠumperkPikolaUničovJazyková škola Hana BednářováVeselí nad MoravouKafé v kiněVrchlabíBlack & Wine, U 7 štítů, U zvonu