Domů Aktuality Festival ProTibet 2017 – Brno

Festival ProTibet 2017 – Brno

930
Festival ProTIbet 2017 Brno

Letošní ročník Festivalu ProTibet 2017 bude i v Brně. Festival se koná od 1. března 2017 do 9. března 2017. Neváhejte a přijďte na festivalové akce.

Letošní protibetské Brno nabídne filmová promítání a besedu s buddhistickým mnichem Pemou Samdupem . Pema Samdup přijede z odlehlého údolí Spiti v severoindickém Himálaji, aby promluvil o životě v regionu, kde je tibetská tradice stále ještě živá. Spoluzakládal organizaci Sapan Foundation, která zastřešuje podporu klášterních škol pro chlapce a dívky v oblasti Spiti. Spolu s MOSTem ProTibet a českými dárci zajišťuje lepší vzdělání pro místní děti a zlepšení zdravotní péče v těchto vysokohorských oblastech Himálaje. Festival ProTibet 2017 podpoří vzdělání buddhistických mnišek právě z kláštera Kowang v severoindickém Himálaji.

St 1. 3.
19:30, 50 Kč
Café Práh
Ve Vaňkovce 1
Slova mého dokonalého učitele
Words of My Perfect Teacher / Dokumentární / Kanada / 2003 / 103 minut
So 4. 3.
19:00
Lužánky – Středisko volného času
Lidická 50
Beseda s buddhistickým mnichem Pemou Samdupem
Pema Samdup beseduje o životě buddhistických mnišek. Navíc budou promítnuty fotografie o životě v horské poušti, o které se dá hovořit jako o jedné z nejméně hostinných oblastí této planety.
Po 6. 3.
19:30, 50 Kč
Café Práh
Ve Vaňkovce 1
Až budou létat oceloví ptáci
When the Iron Bird Flies: Tibetan Buddhism Arrives in the West / Indie / Nepál / USA / Velká Británie / Dokumentární / 2012 / 96 minut
Čt 9. 3.
19:30, 50 Kč
Café Práh
Ve Vaňkovce 1
Slunce za mraky: Boj Tibeťanů za svobodu
Sun behind the Clouds / Dokumentární / Velká Británie / Indie / Rakousko / Francie / 2010 / 79 minut

Chci podpořit certifikátem

Podpořit vzdělání mnišek

Pokud se chystáte na brněnský Festival, dejte o tom vědět svým přátelům na oficiální facebookové události. A nezapomeňte na oficiální hashtagy #FPT17 a #festivalprotibet.

Mediálními partnery Festivalu ProTibet 2017 jsou Hedvábná stezka a Život na cestách. Děkujeme, že se díky vám Festival dostane do světa.

Děkujeme partnerům, díky kterým se podaří festivalové akce uskutečnit: Café Práh a Centrum volného času.

Chci se zapojit do Festivalu ProTibet 2017

Do festivalu máte možnost se zapojit přímo ve Vašem městě. Do festivalového balíčku si můžete vybrat filmy, výstavu fotografií, přednášku nebo prodejní fotografie z projektu Buddhovy dcery a darovací certifikáty na podporu tibetských dětí, seniorů a nomádů.