Domů Aktuality Festival ProTibet 2017 – Dobříš

Festival ProTibet 2017 – Dobříš

959
Festival ProTibet 2017 Dobříš

Letošní ročník Festivalu ProTibet 2017 bude i v Dobříši. Festival se koná 8. března 2017. Neváhejte a přijďte na festivalové akce.

Letošní protibetská Dobříš nabídne promítání filmového dokumentu Slunce za mraky: Boj Tibeťanů za svobodu, který s využitím unikátních archivních záběrů přibližuje podobu čínské okupační politiky a zamýšlí se nad budoucností Tibetu. Festival ProTibet 2017 podpoří vzdělání buddhistických mnišek v severoindickém Himálaji.

Po 6. 3. – Pá 31. 3. Městská knihovna Dobříš
Školní 36
Výstava fotografií Tibet na křižovatce
Po 6. 3.
12:00 – 17:00
Městská knihovna Dobříš
Školní 36
Výtvarná dílna s Jíťou: Mandala ProTibet i pro tebe
Vytváření mandaly, ať už jakoukoli technikou, má harmonizační a relaxační účinky – nemluvě o tom, že mandaly jsou prostě krásné. Jako obvykle jsou vítáni dospělí i děti, vstup volný, materiál zdarma.
Po 6. 3. – Ne 13. 3. Městská knihovna Dobříš
Školní 36
Týden pro Tibet
Jelikož „pan dalajláma” není v naší zemi příliš vítán, neuškodí připomenout si, že okupace jeho země trvá již téměř sedm desítek smutných let. Přijďte si půjčit knihu z tématické knižní výstavy, vyluštit kvíz o ceny či dokonce zakoupit originální tibetské modlitební praporky.
St 8. 3. Městská knihovna Dobříš
Školní 36
Slunce za mraky: Boj Tibeťanů za svobodu
Sun behind the Clouds / Dokumentární / Velká Británie / Indie / Rakousko / Francie / 2010 / 79 minut

 

Chci podpořit certifikátem

Podpořit vzdělání mnišek

Pokud se chystáte na dobříšský Festival, dejte o tom vědět svým přátelům na oficiální facebookové události. A nezapomeňte na oficiální hashtagy #FPT17 a #festivalprotibet.

Mediálními partnery Festivalu ProTibet 2017 jsou Hedvábná stezka a Život na cestách. Děkujeme, že se díky vám Festival dostane do světa.

Děkujeme partnerovi, díky kterému se podaří festivalové akce uskutečnit: Městská knihovna Dobříš.

Chci se zapojit do Festivalu ProTibet 2017

Do festivalu máte možnost se zapojit přímo ve Vašem městě. Do festivalového balíčku si můžete vybrat filmy, výstavu fotografií, přednášku nebo prodejní fotografie z projektu Buddhovy dcery a darovací certifikáty na podporu tibetských dětí, seniorů a nomádů.