Domů Aktuality Festival ProTibet 2017 – Podpora buddhistických mnišek i ve Vašem městě

Festival ProTibet 2017 – Podpora buddhistických mnišek i ve Vašem městě

1414

Březnový Festival ProTibet se stal již pravidelnou součástí kulturního programu mnoha měst v České republice. Hlavními festivalovými centry jsou Praha, Ostrava a Olomouc, ale festival se koná v mnoha menších městech i vesnicích, probíhá v kinech, kavárnách, muzeích nebo čajovnách. #FPT17

Již nyní pro vás připravujeme další ročník Festivalu ProTibet, který opět nabídne mnoho zajímavých akcí. Na festivalu budete mít možnost navštívit přednášky, poslechnout si tibetské příběhy, zhlédnout zajímavé filmy s tibetskou tématikou nebo se zúčastnit kreativních workshopů.

Do Festivalu ProTibet 2017 se můžete prostřednictvím festivalových balíčků zapojit i vy. Více informací o zapojení poskytne Tomáš Přichystal na mailu tomas@protibet.cz nebo telefonu 604 314 775.

Výtěžek festivalu poputuje na podporu vzdělání buddhistických mnišek, konkrétně mnišek z klášterní školy Koang.

Ženská klášterní škola Koang u města Kaza v údolí Spiti patří k linii Sakyapa tibetského buddhismu, jejímž hlavním představitelem je Jeho Excelence Sakya Trizin a je důležitým kulturním centrem celé oblasti Spiti. Na projektu výstavby této školy v údolí Spiti spolupracuje naše organizace s indickou nadací Sapan Foundation od roku 2006.  V roce 2013 v létě byla slavnostně otevřena první polovina školy s klášterem a začalo v něm studovat prvních 20 mnišek.

Minulý rok putoval výtěžek festivalu k tibetským seniorům.

O všech novinkách z připravovaného festivalu vás budeme pravidelně informovat, sledujte nás.