Domů Aktuality Indický velvyslanec na návštěvě MOSTu ProTibet

Indický velvyslanec na návštěvě MOSTu ProTibet

1494

Naše nová ostravská kancelář se dočkala první oficiální návštěvy. Přijel se podívat indický velvyslanec, pan Krishan Kumar s manželkou.

V půlce listopadu nás poctil v Ostravě svou návštěvou indický velvyslanec, pan Krishan Kumar. Pan Kumar je zkušený diplomat, který vstoupil do indické zahraniční služby už v roce 1984. Vystřídal několik významných postů a po tříletém působení v Maroku přijal 17. října 2015 post velvyslance Indie v České republice. Asijská velmoc neměla v té době už rok v Praze ambasadora. Zástupci naší organizace se s panem velvyslancem poprvé setkali na indické ambasádě v září letošního roku.

Pan Kumar nás navštívil neformálně i s manželkou v nové ostravské kanceláři. Diskutovali jsme o činnosti naší organizace, o pomoci tibetským uprchlíkům v Indii a o možnosti spolupráce s indickou ambasádou, třeba na poli kulturních akcí a promítání filmů. Pan ambasador nás pochválil za naše aktivity v Indii a zajímalo ho i zboží v našem obchůdku. Na novém kalendáři pro rok 2018 rozpoznal některé záběry z hraničních oblastí Indie a Tibetu. Na jeho návštěvu si určitě nejednou vzpomeneme při posezení u vynikajícího čaje, který nám věnoval. Moc děkujeme.

Do naší kanceláře se můžete přijít podívat i vy, víte kde nás najdete? Rádi vás uvidíme.