Domů Aktuality 108 slov – KOWANG – Klášterní škola uprostřed majestátních hor

108 slov – KOWANG – Klášterní škola uprostřed majestátních hor

883

Jak vnímáme klášterní školu Kowang ve 108 slovech? #108slov

Stáli jsme u jejího zrodu a pořád je to naše srdcová záležitost. Klášterní škola Kowang. Místo, kam se vždy těšíme. Místo, které nás naplní klidem.

Na dohled od města Kaza leží za řekou nenápadná klášterní škola, domov šestnácti buddhistických mnišek. Ke škole nás přivádí kamenná cestička, z dáli na všechny přijíždějící shlíží socha Buddhy. Okamžitě nás zasahuje rodinná atmosféra, která proudí v celém prostoru. Připadáme si tady jako doma. U snídaně i večeře. S mnichem Pemou a mniškami. Stát se buddhistickou mniškou není i v dnešní době samozřejmostí a šestnáct mnišek z Kowangu se rozhodlo, že to zvládne. Jsme rádi, že můžeme být u toho. Je to síla. Vážně.

108 slov - Kowang

V Kowangu podporujeme vzdělání buddhistických mnišek. Na projektu výstavy této školy v údolí Spiti spolupracujeme s indickou nadací Sapan Foundation od roku 2006.  V roce 2013 v létě byla slavnostně otevřena první polovina školy s klášterem a začalo v něm studovat prvních 20 mnišek. Klášterní škola se stává významným vzdělávacím centrem pro místní komunitu a důležitým kulturním centrem pro celou oblast údolí Spiti.

Vzdělání buddhistických mnišek z kláštera Kowang můžete podpořit každým svým internetovým nákupem přes portál GIVT nebo zakoupením fotografie z projektu Buddhovy dcery.  Děkujeme.