Domů Aktuality Novinky od nomádů – Předali jsme jim zdravé kozy

Novinky od nomádů – Předali jsme jim zdravé kozy

1055

Na konci minulého roku jsme nomádům z několika vesnic měli možnost koupit a následně předat kozy, které byly pořízeny díky českým dárcům zapojeným v projektu Koza ProTibet. Tento projekt dlouhodobě podporuje tibetské nomády žijící ve výšce přes 4 500 m. n. m.

Nomádi kočují po pláních v drsném horském prostředí se svými stády, která často představují jejich majetek a obživu. Na konci roku jsme 37 nomádským rodinám předali sto osm kašmírských koz, díky kterým mohou rozmnožit svá stáda a uživit své rodiny a zároveň finanční prostředky na nákup krmiva na zimu.

 Koza ProTibet  Koza ProTibet
 Koza ProTIbet  Koza ProTibet

Kozy jsou přerozdělovány na základě monitoringu nejchudších rodin v oblastech, kde nomádi žijí, v tomto případě v 7 vesnicích – Sumdho, Kakohung, Mague, Goyue, Henle, Samer a Chumur. Monitoring vychází ze spolupráce s exilovou vládou a starosty jednotlivých komunit. Po předání koz jednotlivým nomádským rodinám jsme dostali i kompletní přehled.

Koza ProTibet - Potvrzení

Projekt Koza ProTibet podporuje tibetské nomády a jejich tradiční způsob života. Ti žijí u indických hranic s Tibetem v oblasti Changtangu.

Chci jednu Kozu ProTibet

Život v těchto oblastech je náročný, panují zde extrémní podmínky v zimě i v létě. Jedinou plodinou, která se zde dá skromně vypěstovat, je ječmen a hrášek.  Lidé v této oblasti jsou nevzdělaní a jsou bez šancí na moderní zaměstnání či podnikání.  V těchto oblastech žije přes 1 500 nomádů, nejchudším z nich jsme celkově předali už 1 093 koz.

Podpořit tibetské nomády můžete i vy. Kupte si zdravou kozu. Zdravou Kozu ProTibet. Děkujeme.