Domů Aktuality Novinky od tibetských seniorů – Předali jsme jim topení na zimu

Novinky od tibetských seniorů – Předali jsme jim topení na zimu

768

V prosinci jsme udělali radost tibetským seniorům, předali jsme jim topení, které jim umožní prožívat himálajskou zimu v teple. Projekt Otop na zimu a vaše pomoc tak zajistila potřebné topivo pro tibetské babičky a dědečky další rok, děkujeme moc. 

Díky projektu Otop na zimu jsme v prosinci předali 54 tibetským seniorům topivo na zimní měsíce, celkem se jednalo o 810 pytlů s topivem.

 Otop pro tibetskou babičku  Otop pro tibetského dědečka

Projekt Otop na zimu podporuje tibetské seniory bez prostředků, kteří nemají možnost si pořídit topivo a s nedostatkem tepla v domácnostech jim pak hrozí následné dlouhodobé zdravotní problémy, jako je bolest kloubů, oslabení zažívání a další zdravotní potíže.

Chci zatopit

V zimě zůstane v Ladakhu zhruba pětina obyvatel a mezi nimi právě senioři. Zůstávají ve svých domech ve 12 exilových kempech Sonamling, kde tráví v nadmořské výšce kolem 3500 metrů nad mořem krušnou himálajskou zimu, která trvá až pět měsíců.

Potvrzení Otop na zimu

Právě pro ně jsme vytvořili kampaň Společně jim zatopíme, do které se zapojil i herec, moderátor a český hlas Leonarda Hofstadtera z Teorie velkého třesku Aleš Háma. Rozhodl se, že škrtne. Škrtnete s ním taky? Sám Aleš Háma ke své podpoře řekl: “Pomoci někomu, když můžu, je povinnost. A v tomhle případě to zahřeje hned dvakrát, Vás na duši a dědečky a babičky v Himálaji na těle.”

Děkujeme moc za podporu.