Domů Aktuality Novinky z Henle – Nomádům jsme předali kozy

Novinky z Henle – Nomádům jsme předali kozy

2613

V prosinci jsme nomádům z vesnice Henle měli možnost koupit a následně předat kozy, které byly pořízeny díky českým dárcům zapojeným v projektu Koza ProTibet, který dlouhodobě podporuje tibetské nomády žijící ve výšce přes 4 500 m. n. m.

Nomádi kočují po pláních v drsném horském prostředí se svými stády, která představují jejich majetek a obživu.

Nyní jsme dvanácti nomádským rodinám z vesnice Henle předali sto dvacet kašmírských koz, díky kterým mohou rozmnožit svá stáda a uživit své rodiny.

Kozy jsou přerozdělovány na základě monitoringu nejchudších rodin v oblastech, kde nomádi žijí. Tento monitoring vychází ze spolupráce s exilovou vládou a starosty jednotlivých komunit.

Přečtěte si článek: Koza ProTibet – Darujte kozu tibetským nomádům

Projekt Koza ProTibet podporuje tibetské nomády a jejich tradiční způsob života. Ti žijí u indických hranic s Tibetem v oblasti Čangtangu. Život v těchto oblastech je náročný, panují zde extrémní podmínky v zimě i v létě. Jedinou plodinou, která se zde dá skromně vypěstovat, je ječmen a hrášek.  Lidé v této oblasti jsou nevzdělaní a jsou bez šancí na moderní zaměstnání či podnikání.  Proto od roku 2011 podporujeme nejchudší nomádské rodiny v těchto oblastech, žije tu přes 1 500 nomádů. Celkově jsme nomádským rodinám předali 985 koz.


Podpořit tibetské nomády můžete i vy. Kupte si zdravou Kozu ProTibet. Kozy patří k nomádům. Děkujeme.

Chci jednu Kozu ProTibet