Domů Aktuality Novinky z Koangu – Na zimu do tepla

Novinky z Koangu – Na zimu do tepla

819

Mnišky minulý rok strávili v klášteře první zimu a letos se rozhodly, že nadcházející zimu stráví v Rewalsaru, kde bude během zimy mnohem příjemněji než v Koangu. Pokud by zůstaly v Koangu, měly by ztížené podmínky ke studiu. V Rewalsaru pokračují normálně ve studiu, výuka zde začala již 8. listopadu. Po zimě, zhruba v půlce března se vrátí opět do kláštera Koang.

Další novinkou je přítomnost nového učitele. Do Koangu přijel Tsewang Dondup, který bude učit buddhistickou filozofii.

Jak můžete podpořit vzdělání buddhistických mnišek z Koangu? Zapojte se do Adopce ProTibet na http://bit.ly/2elSfzr nebo třeba nakupujte na svých oblíbených eshopech přes GIVT a část peněz z Vašeho nákupu poputuje rovnou k mniškám, vyzkoušejte na www.givt.cz. #klikniapomáhej #vícneždárek

GIVT

Škola s klášterem má za cíl podpořit zachování tibetských i spitských tradic. Ve škole studuje 30 mnišek a na jaře letošního roku absolvovaly první velké zkoušky.

Než začala škola v Koangu fungovat, mladé dívky neměly možnost vzdělání ve svém regionu a pokud chtěly studovat buddhistické nauky a filozofii, znamenalo to odjet do vzdálených škol a s rodinami se vidět pouze jednou ročně.

V průběhu letošního roku opět v klášterní škole probíhala výuka anglického jazyka, díky které je u mnišek vidět znatelný pokrok v mluveném projevu. V Koangu strávila půl roku dobrovolnice Alenka, jejíž první část příběhu si můžete přečíst na našem blogu – Alenka v klášteře #1 – Odjíždím.