Domů Aktuality Novinky z Ladakhu – Předali jsme seniorům hole a křesla

Novinky z Ladakhu – Předali jsme seniorům hole a křesla

1391
Kompenzační pomůcky pro seniory

V prosinci jsme udělali radost nejenom nomádům, ale také tibetským seniorům. Ve spolupráci s Tibetskou exilovou vládou jsme seniorům předali kompenzační pomůcky. Díky projektu Kolečkové křeslo a vaší pomoci jsme tak pomohli dalším lidem žít v důstojnějších podmínkách. 

Díky projektu Kolečkové křeslo jsme tento rok předali tibetským seniorům 5 kolečkových křesel, 3 toaletní židle, 4 berle a 2 chodítka. Projekt Kolečkové křeslo pečuje o imobilní tibetské seniory bez prostředků, kteří žijí v odlehlých himálajských vesnicích nad 4 500 m n m. a také v domovech pro seniory v severní Indii.

Letos je nejstarší podpořenou babičkou Chakdor Dolma, které je 99 let. Paní Chakdor dostala speciální berli.

Jedním z podpořených seniorů z roku 2015 je i pan Norhla Tsering, nomád tělem i duší. Celý život bydlel ve stanu. Když se už nemohl o sebe postarat, vzala si jej k sobě jeho neteř, která o něj nyní pečuje. Ta však bydlí v domečku a pan Tsering se v něm necítil nejlépe. Proto (alespoň od jara do podzimu) si vždy nechá postavit na dvorku malý stan, kde přebývá. Jak nám sám řekl – volnost, prostor a modré nebe nad hlavou jsou jeho životem a to nechce měnit ani ve stáří. Kolečkové křeslo mu velmi pomohlo a pan Tsering je nadšený, že nyní může pohybovat sám a je méně závislý na své rodině.

Děkujeme, že ke stáří přistupujete s úctou a respektem.

Chci darovat křeslo