Domů Aktuality Novinky z Ladakhu – Předali jsme seniorům otop na zimu

Novinky z Ladakhu – Předali jsme seniorům otop na zimu

1708
Otop na zimu - Tibetský dědeček

V prosinci jsme udělali radost tibetským seniorům nejenom kompenzačními pomůckami, ale také otopem na zimu. Díky projektu Otop na zimu a vaší pomoci jsme tak pomohli tibetským babičkám a dědečkům prožít himálajskou zimu v teple. 

Díky projektu Otop na zimu jsme v prosinci předali 17 tibetským seniorům topivo na zimní měsíce. Projekt Otop na zimu podporuje tibetské seniory bez prostředků, kteří nemají možnost si pořídit topivo a s nedostatkem tepla v domácnostech jim pak hrozí následné dlouhodobé zdravotní problémy, jako je bolest kloubů, oslabení zažívání a další zdravotní potíže.

V zimě zůstane v Ladakhu snad jen pětina obyvatel a mezi nimi ti nejchudší, kteří nemohou vycestovat na jih za teplem. Někteří staří Tibeťané, pokud by měli finance, zase neví, kde si topivo zajistit, nemají tu schopnost si zorganizovat nákup topiva a v nejhorším případě si někteří ani nejsou schopni sami doma zatopit.

Vytvořili jsme kampaň Hovno hoří a hřeje, díky které bychom rádi zvýšili povědomí o projektu Otop na zimu a zajistili tibetským seniorům více topiva.

Za získané finanční prostředky nakoupí vedoucí exilových vesnic topivo a rozvezou tibetským seniorům. Děkujeme za vaši podporu.

Chci zatopit