Domů Aktuality Novinky z Ladakhu – Předali jsme nomádům kozy

Novinky z Ladakhu – Předali jsme nomádům kozy

2259

V prosinci jsme 12 nomádským rodinám předali 120 kašmírských koz. Kdo jsou lidé, kterým projekt Koza ProTibet pomáhá? Rádi bychom vám představili dva podpořené nomády, které jsme darováním koz podpořili v jejich tradičním způsobu života.

Prvním z podpořených je Tashi Tsering a jeho rodina. Tashi, kterému bylo letos 60 let, dostal díky projektu Koza ProTibet 10 zdravých koz. Tashiho rodina má 5 členů a do letošního prosince měli 3 kozy. Tashi v zimě pracuje jako dělník na stavbách silnic, kde si měsíčně vydělá 4 000 rupií.

Koza ProTibet - Nomád

Tashi moc děkuje všem dárcům, díky kterým má možnost lépe uživit svoji rodinu.

Druhým z podpořených je Guru Tsedup a jeho rodina. Guru, kterému bylo letos 64 let, dostal díky projektu Koza ProTibet 8 zdravých koz. Jeho rodina před zapojením do projektu Koza ProTibet neměla žádné kozy.

Koza ProTibet - Nomád

Guru velmi děkuje všem dárcům a věří, že díky zdravým kozám bude moct pokračovat v tradičním způsobu života.

Přečtěte si článek: Novinky z Henle – Nomádům jsme předali kozy

Přečtěte si článek: Koza ProTibet – Darujte kozu tibetským nomádům

Projekt Koza ProTibet podporuje tibetské nomády a jejich tradiční způsob života. Ti žijí u indických hranic s Tibetem v oblasti Čangtangu. Život v těchto oblastech je náročný, panují zde extrémní podmínky v zimě i v létě. Jedinou plodinou, která se zde dá skromně vypěstovat, je ječmen a hrášek.  Lidé v této oblasti jsou nevzdělaní a jsou bez šancí na moderní zaměstnání či podnikání.  Proto od roku 2011 podporujeme nejchudší nomádské rodiny v těchto oblastech, žije tu přes 1 500 nomádů. Celkově jsme nomádským rodinám předali 985 koz.

Chci jednu Kozu ProTibet