Domů Aktuality Novinky z THF Mussoorie – Děti mají zimní prázdniny

Novinky z THF Mussoorie – Děti mají zimní prázdniny

1375
THF - Škola

Ve vánoční čas máme k dispozici novinky z Tibetan Homes Foundation v Mussoorie, kde dlouhodobě podporujeme v projektu Adopce ProTibet tibetské děti a tibetské seniory. Co dělají děti v těchto týdnech a jak se daří v zimě tibetským seniorům?

Škola je v současné době zavřená z důvodu zimních prázdnin. Dětem začaly prázdniny 16. prosince po absolvování závěrečných zkoušek a do školy se vrátí 1. března. Na děti, které zůstaly ve škole, nyní čekají zimní projekty.

Skupina 70 dětí odjelo na vzdělávací projekt do Dillí, další skupiny 45 dětí odjíždí 2. ledna na vzdělávací pobyt do Váránasí a Bodhgayi. Všechny projekty se mohou uskutečnit i díky podpoře českých dárců z projektu Adopce ProTibet. Děkujeme.

Tibetští senioři jsou velmi vděčni za finanční prostředky od českých dárců zapojených v projektu Adopce ProTibet a také projektu Zdraví ProTibet. Za finanční prostředky dostali léky a kompenzační pomůcky, hlavně kolečková křesla, hole, nebo další pomůcky, které jim usnadní život při snížené mobilitě. Kromě snížené mobility se nejčastěji potýkají s trávicími potížemi a vysokým krevním tlakem. Tibetští senioři velmi děkují českým dárcům za všechny příspěvky, moc pro ně podpora znamená.

Tibetské děti a senioři vám všem přejí veselé vánoční svátky, šťastný vstup do nového roku a ještě jednou vám moc děkují za podporu.