Domů Aktuality Novinky z Tibetan Children´s Village – Atletické mistrovství při příležitosti oslav

Novinky z Tibetan Children´s Village – Atletické mistrovství při příležitosti oslav

1111
TCV_Dharamsala_mistrovství

Tibetan Children´s Village slaví tento rok 56. výročí založení. Na konci října se proto v Dharamsale konaly velké oslavy, které navštívilo mnoho lidí. Oslavy získaly laskavé požehnání od Jeho Svatosti Karmapy, který se celého programu osobně účastnil.

24. října se konalo atletické mistrovství mezi TCV školami, které se pravidelně koná každé 4 roky. Letos se v něm utkalo 5 TCV škol z Himáčalpradéše. Studenti ze školy TCV Horní Dharamsala, TCV Dolní Dharamsala, TCV Suja, TCV Chauntra a TCV Gopalpur soutěžili v následujících dispiplínách: běh, běh přes překážky, skok do dálky, vrh koulí a skok do výšky.

TCV_Dharamsala_děti

Všichni si vedli moc dobře a ukázali, jak je atletika baví. Děti, které se neúčastnily sportovních disciplín, si připravily doprovodný program, zpívaly a tančily.

Celkovými vítězi se pak stali studenti z TCV Suja před studenty z TCV Horní Dharamsala.

Fotografie z atletického mistrovství si můžete prohlédnout na našich facebookových stránkách.

O čem sní Tenzin ?

Tibetské_děti_Tenzin

Před deseti lety uprchla mladičká Tenzin z Tibetu, kde kromě domova zanechala také své rodiče. Aby mohla studovat, podstoupila velmi riskantní cestu přes Himálaje. Svěřila se nám, že doma často přemýšlela o tom, že by se chtěla stát doktorkou tibetské medicíny. Ve škole se hodně snaží a je velmi vděčná, že má přátele z České republiky, kteří jí pomáhají. Když jsme ji naposledy navštívili, přiznala, že se jí sice někdy stýská  po rodičích, ale hned dodala: „Mám tu spoustu kamarádek a vím, že to všechno má smysl.“

Chci se stát superhrdinou

Jeho Svatost dalajlama říká: „Můžeme žít bez náboženství a meditace, ale nemůžeme žít bez lidské náklonnosti.“ Děkujeme všem sponzorům za podporu, lásku a respekt, které patří mezi nejdůležitější prvky 56 úspěšných let Tibetan Children´s Village.