Domů Aktuality Novinky z Tibetan Homes Foundation – Dopisy od českých dárců

Novinky z Tibetan Homes Foundation – Dopisy od českých dárců

1145

Tento týden jsme obdrželi novinky z Tibetan Homes Foundation v Mussoorie, kde dlouhodobě podporujeme v projektu Adopce ProTibet tibetské děti a tibetské seniory. Děti dostaly dopisy od českých dárců. Jak na ně reagovaly?

Do Mussoorie přišel minulý týden balík z České republiky. Když balík otevřeli, byl plný dopisů pro tibetské děti zapojené v projektu Adopce ProTibet.

Vedení kanceláře THF zodpovědné za péči o dárce nám sdělilo: “Otevřela jsem krabici a ihned jsem volala děti, že jim přišly pozdravy z České republiky. Rozdala jsem dopisy a viděla, že jsou velmi šťastné. Cítily se skvěle, když otevíraly dopis a usmívaly se, když viděly, že dostaly i nějaký drobný dárek. Viděla jsem jejich radost, když si prohlížely rodinné fotografie jejich drahých adoptivních rodičů.” 

Děti bez rodičů, které utekly z Tibetu za vzděláním našly své útočiště v dětské SOS vesničce Tibetan Homes Foundation. Vesničku založil v roce 1962 Jeho Svatost dalajlama a dnes v ní žije přes 2 500 dětí.

Chci se stát superhrdinou

Mladí Tibeťané jsou ve věku od 7 do 19 let a studují všechny moderní předměty včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny v souladu s jejich kulturou. Doba podpory je směřována do ukončení jejich studia.