Domů Aktuality Novinky z Tibetan Homes Foundation – Nové prostory pro studenty

Novinky z Tibetan Homes Foundation – Nové prostory pro studenty

1051

Pravidelně dostáváme  novinky z Tibetan Homes Foundation v Mussoorie, kde dlouhodobě podporujeme tibetské děti v projektu Adopce ProTibet. Nyní děti dostaly k dispozici prostory, kde mohou kromě školních hodin trávit i volný čas.

V exilové vesničce v severoindickém Mussoorie byly pro tibetské děti otevřeny prostory, které zkvalitní jejich vzdělání a také nabídnou místo, kde mohou po vyučování trávit volný čas. Jedná se o dvě místnosti. V první jsou umístěny hudební nástroje a děti zde mohou hrát na nejrůznější tradiční nástroje. Druhou místností je tělocvična, respektive posilovna.

THF - Nové prostory pro dětiProstory nacházející se nad jedním rodinným domem v areálu exilové vesničky byly v těchto dnech uvedeny do provozu. Slavnostnímu otevření předcházela sedmiměsíční rekonstrukce, studenti tak mohou sportovat i hrát v kvalitním prostředí. Přejeme jim, aby se jim v tom dařilo.

Přečtěte si další novinku z Tibetan Homes Foundation o novém filtračním systému pitné vody.

Děti bez rodičů, které utekly z Tibetu za vzděláním, našly své útočiště v dětské SOS vesničce Tibetan Homes Foundation. Vesničku založil v roce 1962 Jeho Svatost dalajlama a dnes v ní žije zhruba 2 000 dětí.

Chci se stát superhrdinou

Mladí Tibeťané jsou ve věku od 7 do 19 let a studují všechny moderní předměty včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny v souladu s jejich kulturou. Můžete je podpořit v jejich studiu v rámci projektu Adopce ProTibet. Děkujeme moc.