Domů Aktuality Novinky z Tibetan Homes Foundation – Nový filtrační systém pitné vody

Novinky z Tibetan Homes Foundation – Nový filtrační systém pitné vody

1251

Minulý týden jsme dostali novinky z Tibetan Homes Foundation v Mussoorie, kde dlouhodobě podporujeme tibetské děti v projektu Adopce ProTibet. Děti dostaly k dispozici zařízení, díky kterým mají přístup ke kvalitní pitné vodě.

Kvalitní pitná voda je pro tibetské děti z Tibetan Homes Foundation jedním ze stěžejních bodů, díky kterému mohou studovat a vést plnohodnotný život. Místní pitná voda se však vyznačuje vysokou koncentrací vápence a další částic, které způsobují dětem zdravotní problémy, zejména v období dešťů.

THF - Tibetské děti - FiltrInstalace dvou filtračních systémů to však změní. Zařízení fungující na bázi reverzní osmózy s kapacitou 500 litrů za hodinu budou přínosem pro tibetské děti i zaměstnance Tibetan Homes Foundation a budou sloužit jako preventivní opatření před nemocemi přenášenými vodou.

Provoz těchto zařízení byl zahájen inauguračním ceremoniálem, kterého se spolu se studenty účastnil i generální sekretář Mr. Karma Chungdak.

Děti bez rodičů, které utekly z Tibetu za vzděláním, našly své útočiště v dětské SOS vesničce Tibetan Homes Foundation. Vesničku založil v roce 1962 Jeho Svatost dalajlama a dnes v ní žije zhruba 2 000 dětí.

Chci se stát superhrdinou

Mladí Tibeťané jsou ve věku od 7 do 19 let a studují všechny moderní předměty včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny v souladu s jejich kulturou. Doba podpory je směřována do ukončení jejich studia. Děkujeme moc.