Domů Aktuality Pozvánka – Sypání pískové mandaly s buddhistickým mnichem

Pozvánka – Sypání pískové mandaly s buddhistickým mnichem

3218
Sypání pískové mandaly

Na konci února dorazí do České republiky buddhistický mnich Pema Samdup. Pema stráví v České republice celý měsíc a vystoupí na několika akcích Festivalu ProTibet. Poprvé ho můžete vidět v Národní galerii v Praze, kde bude sypat pískovou mandalu.

Sypání pískové mandaly neodmyslitelně patří k tradici tibetského buddhismu. Pískovou mandalu do Národní galerie v Praze přijede pří příležitosti ukončení výstavy Olivier Adam: Buddhovy dcery vytvořit mnich Pema Samdup. Mandala z barevných písků bude v Konírně paláce Kinských vznikat celý víkend a následně bude dle tradičního rituálu rozprášena a její písek vysypán do Vltavy. Část požehnaného písku bude rozdána zájemcům na místě.

Sypání pískové mandaly bude probíhat od 24. února do 26. února. V pátek 24. února budou probíhat přípravy, v sobotu 25. února bude od 10:00 do 18:00 probíhat sypání mandaly a v neděli 26. února bude pokračovat od 10:00 do 16:00. Poté bude následovat krátká přednáška buddhistického mnicha Pemy o významu tvorby mandaly a klidová meditace. Celou akci zakončí rituál rozprášení mandaly.

Můžete se připojit i k oficiální facebookové události výstavy Buddhovy dcery.

Vstup na sypání mandaly, přednášku a klidovou meditaci je zdarma. Po celou dobu akce bude možné koupit tisky fotografií z projektu Buddhovy dcery.

Podpořit vzdělání mnišek

Vzdělání buddhistických mnišek z kláštera Kowang můžete kromě nákupu fotografií z výstavy Buddhovy dcery podpořit také každým svým internetovým nákupem přes portál GIVT. Děkujeme a těšíme se, že se s vámi potkáme na sypání pískové mandaly.

Chci podpořit přes GIVT