Domů Aktuality Přímo z Tibetu – Čína zesiluje úsilí při rušení náboženského vzdělávání v...

Přímo z Tibetu – Čína zesiluje úsilí při rušení náboženského vzdělávání v Tibetu

1154

Pravidelně pro vás překládáme aktuální články týkající se Tibeťanů přímo v Tibetu. Dnes přinášíme zprávu o zesilujícím úsilí Číny při rušení náboženského vzdělávání. #přímoztibetu

Na začátku července byli malí buddhističtí mniši vystěhováni z kláštera v oblasti Sêrxü ve východním Tibetu. Kolem 200 mníšků bylo vyhoštěno z kláštera a bylo jim nařízeno, aby se zapsali do čínské vládní školy. Nejen, že vystěhovaným mnichům bylo zakázáno navštěvovat klášter, navíc jejich rodičům a učitelům úřady hrozily opatřeními, pokud by mniši zákaz nedodrželi.

Podobné praktiky se v Tibetu stávají běžnými. Podobná situace se odehrála také v klášteře Jowo Ganden Shedrub Palgyeling, který se také nachází v oblasti Sêrxü, kde úředníci vystěhovali 20 mladých buddhistických mnichů a donutili je navštěvovat vládní školu.

Navíc na začátku roku byly zveřejněny informace o omezení tibetských náboženských a kulturních aktivit v okrese Lithang v jihovýchodním Tibetu. Tato opatření zahrnovala i vystěhování mnichů z místního kláštera. Zveřejněny byly i nařízení z centrálního Tibetu, které zakazují dětem navštěvovat kláštery během Saga Dawa nebo se účastnit náboženských obřadů.


Zdroj informací:

https://www.freetibet.org/news-media/na/tibetan-buddhist%E2%80%99s-evicted-monastery