Domů Aktuality Přímo z Tibetu – Děti se nesmí o prázdninách účastnit náboženských aktivit

Přímo z Tibetu – Děti se nesmí o prázdninách účastnit náboženských aktivit

1121

Pravidelně pro vás překládáme aktuální články týkající se Tibeťanů přímo v Tibetu. Dnes přinášíme zprávu o zákazu pro tibetské děti, které se během prázdnin nesmí účastnit náboženských aktivit. #přímoztibetu

Čínské úřady nařídily tibetským dětem, aby se během letních prázdnin neúčastnily žádných náboženských aktivit. Podle médií jsou všichni mladí Tibeťané o zákazu informováni. Zdroj z jedné školy ve Lhase uvedl, že studenti museli uzavřít dohodu o tom, že se během letních prázdnin nezúčastní žádných náboženských obřadů a o zákazu byli informování i rodiče studentů.

“Takové oficiální směrnice nejenže porušují zásady náboženské svobody, ale diskriminační politika překračuje i vlastní zákony Číny, včetně zákona o regionální národnostní autonomii, který zaručuje autonomním oblastem svobodu náboženského vyznání a ochranu náboženských činností a aktivit,” řekl mluvčí Ústřední tibetské správy Sonam Norbu Dagpo.

Buddhistické instituce jsou po staletí centrem buddhistického vzdělání s tradičním systémem učení. Nicméně Čína neustále zintenzivňuje své již přísné regulační předpisy o náboženství a právech tibetského lidu v Tibetu. To bylo zdůrazněno v nedávno zveřejněné zprávě International Religious Freedom: “V Tibetské autonomní oblasti a dalších tibetských oblastech se státní orgány nadále zapojují do rozsáhlých zásahů do náboženských aktivit, zejména v buddhistických klášterech.”

Zdá se, že čínská politika tak pokračuje v zesilování omezení proti tradiční buddhistické kultuře a zaměřuje se na snížení vlivu duchovního vůdce Jeho Svatosti dalajlamy.


Zdroj informací:

http://www.tibet.net/2018/07/china-bars-tibetan-children-from-religious-activities-during-school-vacation/