Domů Aktuality Přímo z Tibetu – Jeho Svatost dalajlama patří mezi 10 nejobdivovanějších mužů...

Přímo z Tibetu – Jeho Svatost dalajlama patří mezi 10 nejobdivovanějších mužů světa

503

Pravidelně pro vás překládáme aktuální články týkající se Tibeťanů přímo v Tibetu. Dnes přinášíme zprávu o Jeho Svatosti dalajlamovi, který se umístil v žebříčku 10 nejobdivovanějších mužů světa. #přímoztibetu

Duchovní vůdce a nositel Nobelovy ceny za mír, Jeho Svatost dalajlama, patří podle online průzkumu YouGov mezi 10 světově nejobdivovanějších mužů.

Zatímco první místo s 9,9 procenty získal v kategorii mužů průkopník technologií a filantrop Bill Gates, za kterým se umístil bývalý americký prezident Barack Obama a herec Jackie Chan. Jeho Svatost dalajlama se na seznamu posunul o jedno místo a stal se tak sedmým světově nejobdivovanějším mužem s 3,9 procenty.

YouGov shromáždil nominace od více jak 37 000 lidí z 35 zemí, kterých se ptal na jednoduchou otázku: „Koho ze žijících lidí na světě (muže nebo ženu) nejvíce obdivujete?“ Tyto nominace byly poté použity k sestavení žebříčku 20 mužů a 20 žen, kteří získali nejvíce hlasů, a byly nominováni alespoň ve 4 zemích.

Takto vypadá seznam 10 nejobdivovanějších mužů světa – první místo obsadil filantrop Bill Gates, druhé místo bývalý americký prezident Barack Obama a třetí místo herec Jackie Chan. Za nimi následuje čínský prezident Si Ťin-pching, čínský podnikatel Jack Ma, ruský prezident Vladimir Putin, Jeho Svatost dalajlama, indický premiér Naréndra Módí, indický herec Amitabh Bachchan a portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo.


Zdroj informací:

http://www.thetibetpost.com/news/international/6127-his-holiness-the-dalai-lama-of-tibet-among-top-10-world-s-most-admired-people