Domů Aktuality Tibet – Pár slov Viliama Poltikoviče

Tibet – Pár slov Viliama Poltikoviče

891

Festival ProTibet 2019 připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Uděláme maximum, aby festival proběhl symbolicky právě na 60 místech České republiky a vyjádřil solidaritu a morální podporu s Tibeťany, kteří žijí ve své nesvobodné zemi i v exilu. Jak osobně vnímá Tibet Viliam Poltikovič?

Tibet mě svým duchovním přesahem zasáhl dříve, než jsem do něj vstoupil. Již jsem tam byl vícekrát a Tibet mě stále překvapuje. Nejen jedinečnou spiritualitou, kterou Tibeťané s pokorou denně projevují v běžném životě, ale právě i stylem každodenního života. Nehledě na neutěšenou politickou situaci jsou podmínky pro přežití v Tibetu většinou velmi náročné. Tibeťané však dokázali obdivuhodně skloubit těžký praktický život s všeobjímající hlubokou duchovností, což u nás není běžné. Jsou tak velkým příkladem. A společně s nimi si přeji: „Nechť jsou všechny bytosti šťastné!“

Staňte se jedním ze 60 míst, které připomene 60. výročí událostí, které jednou provždy změnily Tibet a Tibeťany. Řekněte #NEokupaci i ve vašem městě.