Domů ProTibet naživo Mezinárodní horolezecký filmový festival – Ve stínu adršpašských skal

Mezinárodní horolezecký filmový festival – Ve stínu adršpašských skal

1916

Poslední srpnový víkend jsme strávili v krásném prostředí Adršpašských skal, v Teplicích nad Metují se totiž konal tradiční Mezinárodní horolezecký filmový festival. A tam jsme nemohli chybět.

Už po několikáté jste se s námi mohli na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu potkat. Festival má v Teplicích nad Metují dlouholetou tradici a stal se už pravidelnou součástí i našeho pracovního léta. A díky přehlídce profesionálních i amatérských filmů nejen s horolezeckou tématikou z celého světa je velmi populární u českých i zahraničních návštěvníků.

Hlavní cenu si letos z festivalu odnesl snímek Do dvojice galaxií – Grónsko. Gratulujeme.

Na festivalu jsme tradičně postavili náš stánek, u kterého jsme pro vás připravili mnoho zajímavých produktů spojených s tibetskou kulturou. Na stánku jsme se potkali i s Vaškem Malinským, kterého si můžete pamatovat z projektu Walk for Help, kdy spolu s dalšími 5 kamarády putoval indickým Himálajem na podporu tibetských dětí z vesnice Demul. I díky Vaškově pomoci se suverénně nejoblíbenějšími produkty pro tento rok staly deky a modlitební praporky.

Přečtěte si, jak se modlitební praporky používají, článek je dostupný zde: BuddhistickýTip #4 – Lungty neboli modlitební praporky.

Johana Krajčírová, se kterou jste se mohli potkat na našem stánku, k festivalu říká: “Mezinárodní horolezecký festival mi přijde jako takový milý rodinný festival. Nejen že se koná v malém městečku v Teplicích nad Metují a lidé sem jezdí pravidelně a s celými rodinami. Ale je také stejně jako MOST ProTibet o propojování. Propojuje horolezce s místními lidmi, město s přírodou, sport s kulturou. Přestože jsem většinu času strávila u našeho stánku, celkovou atmosféru a především setkávání s lidmi jsem si velmi užila.”

Do adršpašských skal jsme přivezli i naše nové kalendáře, které jsou opět mozaikou nádherných fotografií. Každý měsíc navíc kalendář připomíná různé tibetské svátky a slavnosti. Máte už ten svůj doma?

Strávím rok 2018 v Himálaji

Na závěr bychom rádi poděkovali organizátorům, že jsme opět měli možnost se Mezinárodního horolezeckého filmového účastnit a už teď se těšíme na další rok.