Domů ProTibet naživo Na festivalu – Obzory 2017 – Setkali jsme se s Márou Holečkem

Na festivalu – Obzory 2017 – Setkali jsme se s Márou Holečkem

1866

Minulý víkend jsme se již počtvrté účastnili cestovatelského festivalu Obzory 2017. Na akci se sešli cestovatelé, horolezci, běžci nebo vodáci a podle reakcí všech zúčastněných se dvoudenní akce velmi vydařila. A my se k pochvale přidáváme, Obzory jsme si letos opět užili a už teď se těšíme na další ročník. #protibetnafestivalu

Festival se již tradičně konal v hezkém prostředí Filozofické fakulty UK v Praze. Během celého festivalu se v sedmi sálech představili dobrodruzi od horolezců přes maratonce až po všechny druhy cestovatelů. Návštěvníci měli možnost si během celého víkendu vyzkoušet i nejrůznější praktické a kreativní workshopy.

My jsme se letos dočkali velkého setkání s horolezcem Márou Holečkem, který měl na našem stánku autogramiádu své knihy České himálajské dobrodružství II – Zápisky Marouška blázna.

Mára Holeček - Koza ProTibet

Mára se letos zapsal do dějin českého i světového horolezectví. Společně se Zdeňkem Hákem vystoupil alpským stylem novou cestou v jihozápadní stěně Gasherbrumu I. Během autogramiády nám Mára Holeček navíc podepsal i certifikát Koza ProTibet, do kterého přidal i krátké věnování. Domluvili jsme se, že podepsaný certifikát vydražíme a výtěžek pošleme nomádským rodinám.

MOST ProTibet se na festivalu prezentoval tradičním stánkem, tentokrát ještě na lepším místě, než loňský rok – na rohovém stánku ve třetím patře. Návštěvníci festivalu měli možnost si u nás koupit šperky, tradiční buddhistické modlitební a meditační předměty, dvě knihy Moudrost cítění a Buddhismus pro začátečníky nebo peněženky.

Absolutním trhákem se staly nové vzorované šály, které zahřejí jak v zimě, tak i chladnějších letních večerech jako přehoz přes ramena. Šály v nejrůznějších barvách a vzorech se staly hlavním lákadlem našeho stánku a mnoho šál našlo během Obzorů svoji novou majitelku.

Obzory - Šála

Do Prahy jsme přivezli i naše nové kalendáře na rok 2018, které každý měsíc připomínají různé tibetské svátky a slavnosti. Kalendář je letos vytvořen pouze z fotografií českého fotografa cestovatele Karla Hájka a věříme, že se pro návštěvníky festivalu stal potěchou oka i ducha.

Náš pobyt na festivalu Obzory jsme si moc užili a byli jsme moc rádi, že jsme se mohli potkat s našimi fanoušky i novými příznivci. A na příští ročník festivalu nám organizátoři nabídli zajímavou možnost – uspořádat na festivalu setkání podporovatelů Tibetu spojené s promítáním filmu a přednáškou. Uděláme maximum, aby se to podařilo. Těšíme se zase za rok. #protibetnafestivalu