Domů ProTibet naživo Na festivalu – Rajbas 2016 – Festival plný dobrodružství

Na festivalu – Rajbas 2016 – Festival plný dobrodružství

1096
Ladakh_Krajina

Na konci listopadu, konkrétně 25. – 27. listopadu 2016 jsme se již poněkolikáté účastnili v Blansku festivalu Rajbas. Na festivalu, kde se setkávají lidé, které spojuje dobrodružství, ať už vysokohorské, vodní nebo podzemní, se nám líbilo a tři dny v Moravském krasu si moc užili. #protibetnafestivalu

Na festivalu se schází lidé, které spojuje dobrodružství. Několikadenní akce není jen o pasivním sledování besed či filmů, součástí jsou závody, koncerty, workshopy a fotografické výstavy.

Festival Rajbas byl poslední perlou na šňůře letošních festivalů – hudebních, cestovatelských či esoterických. Zúčastnili jsme se ho potřetí a opět jsme si ho užili. Protože jak říkají sami organizátoři – je to především místo setkávání. Jak lidí, kteří za sebou mají nemalé úspěchy v horách, na vodě či v podzemí, tak těch, které dobrodružství teprve čeká. A nechybí ani humor, jak napovídají fotografie ze vstupních prostorů Dělnického domu, kde proběhl sobotní program. V neděli jsme se přesunuli přes cestu do Blanenského kina.

Není nutné vypisovat bohatý program, ten lze najít na www.festivalrajbas.cz. Po pravdě řečeno, neměli jsme čas si ho pořádně užít. Letos poprvé, kromě tradičního infostánku s prodejem zboží od Tibeťanů, jsme se zapojili hodinovou besedou na téma „České stopy v Tibetu a Malém Tibetu“. Na to, že jsme ve 14.00 odstartovali sobotní turnus besed, přišlo docela početné publikum. A navíc jsme letos vzali na festival i nejmladšího člena našeho týmu – Sáru.

Rajbas - Sára

No a co vlastně znamená název RAJBAS? Jde o horolezeckou techniku vysoké obtížnosti lezení. Maximálně se využívá tření a tak je možné k postupu stěnou využít i ty nejmenší nerovnosti. A zřejmě to platí i v cestování, v životě – zdolávat krásné (a někdy těžké) cesty pomocí drobných, malých úspěchů.

Děkujeme organizátorům za pozvání, za veškerou péči a budeme se opět těšit příští rok.