Domů ProTibet naživo Na přednášce – Himálajské nebe – Povídání v Kladně o půl roce...

Na přednášce – Himálajské nebe – Povídání v Kladně o půl roce v Himálaji

1350
Mnišky z Kowangu

Minulý týden, konkrétně 20. ledna, proběhla v kladenské Kavárně Bez Konce přednáška Himálajské nebe. O svém půlročním pobytu v severoindickém Himálaji povídala Alena Aichlmanová. #protibetpřednáší

Kavárna Bez Konce přivítala 20. ledna Alenu Aichlmanovou, která povídala o složité cestě mnišek za vzděláním, o tom, čím nejraději tráví svůj volný čas a o tom, jaké to je strávit půl roku v himálajských klášterech bez teplé vody, s minimálním spojením se světem a dvěma hodinami elektřiny denně. Povídání doplnila i výstava fotografií, kterou můžete v kavárně zhlédnout až do 10. února 2017. 

Z dobrovolného vstupného se podařilo získat 2 821 Kč, které poputují na podporu vzdělání buddhistických mnišek do kláštera. Děkujeme moc.

Přečtete si, jak trávila Alenka půl roku v Himálaji, zatím poslední díl jejího vyprávění: Alenka v klášteře #13 – Na cestě do Spiti

A jak na povídání reagovali návštěvníci? Přečtěte si následující postřeh. 

Hrozně se mi líbilo, jakým způsobem jsi to vyprávěla. Dáváš do toho vtip, je to bezprostřední, osobní, neformální, mnohdy s nadhledem. Líbilo se mi, že u některých fotek jsi řekla třeba jen 3-5 slov a pak to ticho, to zapůsobilo na lidi hodně moc. Je to mnohem efektivnější, než když někteří prezentující povídají o každém kamínku na fotce kadenci slov a člověk si pak z toho nic nepamatuje.

Třeba dotaz publika potom v diskusi: “Jak často tam je zásobování v zimě?” A tvoje odpověď: “Není.” A pak to hrobový ticho publika, lidem v těchto chvílích dochází, že to tam je prostě drsné. Líbilo se mi chronologické pojetí, jak šly fotky, jak šla tvoje cesta. Fotky byly prostě nádherné.

Další přednáška se koná 16. února 2017 v pražském Klubu cestovatelů, oficiální událost najdete zde.