Domů ProTibet naživo Na festivalu – Obzory 2016 – Festival plný cestování a outdooru

Na festivalu – Obzory 2016 – Festival plný cestování a outdooru

1123

Minulý víkend jsme se již potřetí účastnili cestovatelského festivalu Obzory 2016. Na akci se sešli cestovatelé, horolezci, běžci nebo vodáci a podle reakcí přednášejících i návštěvníků se akce velmi vydařila. A my se k pochvale přidáváme, Festival Obzory je super. #protibetnafestivalu

Festival se konal v hezkém prostředí Filozofické fakulty UK v Praze. V sobotu se představili například horolezci Mára Holeček a Honza Trávníček, cestovatel Ladislav Zibura, digitální nomád Adam Marčan nebo novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová. V neděli pokračoval nabitý program dalšími přednáškami, návštěvníci měli možnost vidět horolezce Libora Uhera, člena kapely Wohnout Honzu Homolu, dorazil i slovenský horolezec Ján Smoleň.

Návštěvníci měli možnost si během celého víkendu vyzkoušet i nejrůznější praktické a kreativní workshopy, velmi oblíbeným byl tradičně workshop malování mandal.

MOST ProTibet se na festivalu prezentoval tradičním stánkem, tentokrát na velmi dobrém místě – na schodišti mezi druhým a třetím patrem. Návštěvníci měli možnost si u nás koupit šperky, tradiční buddhistické modlitební a meditační předměty, šátky nebo tradiční vlněné šály od tibetských výrobců. Velmi oblíbené byly buddhistické mály, náramky, tibetské vlajky, Himálajské pohádky a také placky s motivem vlajky.

Do Prahy jsme přivezli i naše nové kalendáře, které jsou mozaikou fotografií a textů spjatých s tibetskou kulturou a doplněné o myšlenky a citáty. Máte už ten svůj doma?

Kalendář_2017

Náš pobyt na festivalu Obzory jsme si moc užili a byli jsme moc rádi, že jsme se mohli potkat s našimi fanoušky i novými příznivci. A na příští ročník festivalu nám organizátoři nabídli zajímavou možnost – uspořádat na festivalu setkání podporovatelů Tibetu spojené s promítáním filmu a přednáškou. Uděláme maximum, aby se to podařilo. Těšíme se zase za rok. #protibetnafestivalu