Domů ProTibet naživo Přímo z Tibetu – Mezinárodní konference o tradiční tibetské medicíně

Přímo z Tibetu – Mezinárodní konference o tradiční tibetské medicíně

374

Pravidelně pro vás překládáme aktuální články týkající se Tibeťanů přímo v Tibetu. Dnes přinášíme zprávu o mezinárodní konferenci o tradiční tibetské medicíně – Sowa rigpa. #přímoztibetu

Cílem mezinárodní konference bylo představit tradiční tibetskou medicínu – Sowa rigpa. Sowa rigpa má velmi dlouhou historii a díky svému pojetí a komplexní praxi bývá využívána pro stav duševní a fyzické pohody. Během několika desítek let se vedly rozsáhlé diskuze o lékařských praxích, klinických zkušenostech a přesném vymezení konceptů a byl založen Tibetský lékařský institut Chagpori.

Mezinárodní konference se konala od 25. února do 1. března 2018 a sloužila jako místo k setkání lékařů, výzkumných pracovníků a mladých talentovaných studentů za účelem překonání bariér v praktikování tradiční tibetské medicíny.

Konference sloužila k diskuzím o celé řadě témat, zúčastnění nahlédli do velkých lékařských systému v Asii, připomněli si současný stav medicíny Sowa rigpa v asijských zemích, diskutovali o klinické léčbě somatických poruch a psychologických poruch a zároveň si přiblížili praktiky Sowa rigpy, probrali medicínsko-právní otázky, léčiva a jejich nová využití a samozřejmě novinky v oblasti výzkumu.

Konference nabídnula 6 velkých přednášek, 28 paralelních zasedání, 14 prezentací a jednodenní workshop. Na konferenci se podílelo 201 účastníků, 30 odborných řečníků a 14 přednášejících z 10 různých zemí po celém světě.


Zdroje informací:

http://tibet.net/2018/02/press-release-international-conference-on-sow-rigpa-tibetan-medicine/