Domů ProTibet naživo Přímo z Tibetu – Poutnice zadržená při pouti do Lhasy

Přímo z Tibetu – Poutnice zadržená při pouti do Lhasy

833

Pravidelně pro vás překládáme aktuální články týkající se Tibeťanů přímo v Tibetu. Dnes přinášíme zprávu o zadržení tibetské poutnice na cestě do Lhasy. #přímoztibetu

Lhamo Dolma byla zadržena čínskou policí 28. března, zatímco putovala do Lhasy ze svého domova ve městě Bora, okrese Sangchu ve východním Tibetu. Následně zmizela. Zdroj uvedl, že byla „náhle odvedena pryč“ kvůli „výslechu tajnou policií v civilu”. Zadrželi ji v okrese Darlag a zbytek její rodiny, který putoval s ní, byl varován, aby neposílal žádné informace o jejím zadržení. Její současné místo pobytu zůstává neznámé, stejně tak důvod jejího zadržení, neboť její aktivity v době zadržení se zdají být čistě duchovní, nikoliv politické. Její rodina stále nebyla oficiálně informována o jejím zadržení. Některé zdroje tvrdí, že Dolma byla úzce spjata s mnichem Sangay Gyatso, který byl zadržen 23. března 2012.

Sangay Gyatso byl zatčen spolu se třemi dalšími mnichy poté, co protestovali proti čínské vládě tím, že přinesli portréty Jeho Svatosti dalajlamy a tibetské vlajky a vyzývali k dodržování lidských práv, náboženských svobod a jazykových práv v Tibetu. Dolma mu často přinášela jídlo a oblečení.


Zdroje informací:

http://www.thetibetpost.com/news/tibet/6131-tibetan-pilgrim-disappeared-by-chinese-authorities

http://www.tibetanreview.net/tibetan-woman-on-pilgrimage-to-lhasa-held-disappeared-by-chinese-police/