Domů ProTibet naživo Salomon Slezský Maraton 2017 – 42 kilometrů nádhernou krajinou Beskyd

Salomon Slezský Maraton 2017 – 42 kilometrů nádhernou krajinou Beskyd

546

Třetí srpnovou sobotu jsme již podruhé strávili v malebné beskydské vesničce Dolní Lomná, kde se již pošesté konal Salomon Slezský Maraton. A stejně jako v minulých letech nabídnul náročných 42 kilometrů krásnou krajinou Beskyd.

Dolní Lomná nabídla i letos běžcům krásné zázemí, ze kterého vyráželi vstříc 42 horským kilometrům v prostředí Beskyd. Jedna věc však letos běžce příjemně překvapila. A to chladnější a na běh ideální počasí. Toho využil vítěz závodu, Marek Causidis, který časem 3:28:56 vytvořil rekord závodu. Klobouk dolů.

MOST ProTibet se jako partner akce prezentoval tradičním stánkem, tentokrát na velmi dobrém místě – u tradiční beskydské roubenky a vedle sochy nejslavnějšího místního rodáka – Franty Šišky. Běžci i jejich fanoušci měli možnost si u nás koupit šperky, tradiční buddhistické modlitební a meditační předměty, šátky nebo tradiční vlněné šály od tibetských výrobců. Velmi oblíbené byly buddhistické mály, náramky, tibetské vlajkyHimálajské pohádky.

Do Dolní Lomné jsme přivezli i naše nové kalendáře, které jsou opět mozaikou nádherných fotografií. Každý měsíc navíc kalendář připomíná různé tibetské svátky a slavnosti. Máte už ten svůj doma?

Strávím rok 2018 v Himálaji

Běžecké odpoledne v Dolní Lomné jsme si moc užili, i když jsme neběželi. Jsme moc rádi, že jsme na akci mezi běžci potkali naše fanoušky a seznámili se i s novými příznivci. Rádi bychom poděkovali organizátorům za spolupráci a poslali gratulaci všem běžcům, kteří beskydských 42 kilometrů zvládli dokončit a nestačili jsme jim poděkovat osobně. Prostředí Dolní Lomné, energie Beskyd a běžci Salomon Slezského Mararonu nás naplnili pozitivní energií. Těšíme se zase za rok.