Domů ProTibet naživo Zážitek #2 – Setkáváme se s Jeho Svatostí dalajlamou

Zážitek #2 – Setkáváme se s Jeho Svatostí dalajlamou

1896
Audience_Praha

V říjnu se nám naskytla úžasná příležitost setkat se s Jeho Svatostí dalajlamou při osobní audienci. Setkání s Jeho Svatostí jsme si užili a věříme, se podobná příležitost bude ještě opakovat.

Setkání se uskutečnilo při příležitosti návštěvy Jeho Svatosti dalajlamy v Praze, kde vystoupil na konferenci Forum 2000. Konference s titulem “Odvaha převzít odpovědnost” se konala 16. – 19. října 2016 a Jeho Svatost dalajlama vystoupil v rámci tematického okruhu s názvem Mezináboženský dialog.

Jeho Svatost přiletěl do České republiky 17. října a ve 13:00 vystoupil na Hradčanském náměstí před budovou Národní galerie v Praze, kde proběhlo jeho přivítání. Akci pořádali Češi Tibet podporují, Post Bellum, Lungta, Potala a Politika & Svědomí a MOST ProTibet na tuto akci finančně přispěl.

Akci moderovala Bára Hrzánová a vystoupila Aneta Langerová, Lenka Dusilová nebo skupina Zrní. Kromě Jeho Svatosti dalajlamy promluvil i Šimon Pánek, Dana Němcová, Mikuláš Kroupa, Martin Bursík, Ladislav Heryán nebo Jiří Fajt.

A 18. října ve 14:50 se nám naskytla příležitost, které si velmi vážíme. Spolu se zástupci dalších neziskových organizací a také Tibeťany žijícími v České republice jsme měli možnost osobně se setkat s Jeho Svatostí dalajlamou.

Jeho Svatost dalajlama - audience

Silného emocionálního zážitku plného moudrosti a tolerance se účastnili členové MOSTu ProTibet – Jana Neboráková s dcerou Sárou, Gabriela Gazdíková, Tomáš Přichystal a Johana Krajčírová, členové správní rady Petr Ďásek, Radim Chytka a Nela Boudová a také dlouhodobý podporovatel MOSTu Petr Nemanský.

“Do Prahy jsme přijeli na audiecni s Jeho Svatostí dalajlamou. Samotný čas před audiencí byl naplněn vzrušením všech přítomných neziskovek i Tibeťanů, kteří se audience mohli zúčastnit. Samotná audience byla rychlá, ale zanechala hluboké dojmy. Pro mne to byl moment, kdy si Jeho Svatost dalajlama stoupl po mé pravici a nabídl svou ruku v gestu přátelského uchopení. Pevně mi stiskl pravou dlaň a to mne dojalo natolik, že jsem jen stěží brala v potaz fotografy, kteří nám dělali snímky.” – Gabriela Gazdíková

“Jsem velmi rád, že jsem měl tu možnost být v blízkosti Jeho Svatosti. Užíval jsem si jen tu sílu okamžiku s tímto úžasným člověkem.” – Petr Nemanský

Jeho Svatost dalajlama take udělil záštitu benefiční výstavě Buddhovy dcery, která se koná v Národní galerii v Praze a v Paláci Kinských na Staroměstském náměstí ji můžete navštívit až do 28. února 2017.