Domů ProTibetské tipy FilmovýTip #1 – Bez mrknutí

FilmovýTip #1 – Bez mrknutí

1120
Ladakh_Krajina

V rubrice FilmovýTip pravidelně přinášíme filmové tipy s tématikou Tibetu, Himálaje a buddhismu. Dnešním tipem je film Bez mrknutí. #filmovýtip

Bez mrknutí│Josh Dugdale│Velká Británie│2006│79 minut

Dokument zachycuje osmnáct měsíců života a práce 14. dalajlamy. Režisér Josh Dugdale měl možnost zblízka nahlédnout do soukromí jedné z největších duchovních osobností současného světa a to jak ve chvílích radosti a štěstí, tak i v momentech smutku a zklamání. Dokument nabízí divákům možnost poznat Jeho Svatost dalajlamu nejen jako duchovní a morální autoritu, ale ukazuje také jeho civilní a neformální tvář se svérázným smyslem pro humor. Film ukazuje, jak životní zkušenost a především silné vnitřní přesvědčení o pravdě dávají tomuto fascinujícímu muži sílu překonat všechny příkoří a těžkosti.

Film Bez mrknutí byl k vidění na loňském Festivalu ProTibet a připravujeme jeho promítání i na následující ročník festivalu – Festival ProTibet 2017.

ČSFD hodnotí film Bez mrknutíIMDB hodnotí film Unwinking Gaze

MOST ProTibet hodnotí film Bez mrknutí

Musíme říct, že film Bez mrknutí stojí za zhlédnutí. Poctivý dokument mapující myšlenky Jeho Svatosti dalajlamy má potřebný náboj doplněný o jeho nakažlivý smích. VE zkratce prožijete s Jeho Svatostí chvíle štěstí i radosti a proniknete hlouběji do jeho myšlenkových pochodů. Bylo by skvělé, kdyby dokument mohlo vidět co nejvíce lidí, proto jsme vděční, že se nám podařilo s autorem domluvit na jeho opakovaném promítání na Festivalu ProTibet.