Domů ProTibetské tipy KnižníTip #1 – Odvážný rodič: Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné...

KnižníTip #1 – Odvážný rodič: Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě

1041

V rubrice KnižníTip pravidelně přinášíme knižní tipy s tématikou Tibetu, Himálaje a buddhismu. Dnešním tipem je kniha Odvážný rodič: Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě od nakladatelství Barrister & Principal. #knižnítip

Odvážný rodič: Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě|Krissy Pozateková |Barrister & Principal|2016|168 stran  

Odvážný rodič - KnižníTipK výchově lze přistupovat dvěma odlišnými způsoby. Můžeme se snažit své děti za každou cenu ochraňovat, plnit každé jejich přání a předcházet situacím, které jim přinášejí nepříjemné pocity, aby snad nedej bože netrpěly. Můžeme jim metaforicky řečeno neustále rozprostírat pod nohama koberce, aby se při své cestě životem neporanily o jediný kamínek, neškobrtly o žádnou překážku. V naší současné kultuře převládá právě tento trend, který ovšem vychovává bytosti nesamostatné a závislé na ostatních.

Druhý způsob vyžaduje určitou odvahu, jak od nás rodičů, tak od našich ratolestí. Zato jim ale pomůže zrát a dospívat a lépe je naučí zdolávat problémy, jakmile dospějí, odpoutají se od nás a budou životem proplouvat samy. Ten spočívá v „budování sandálů“, posilování vnitřních zdrojů a vybrušování dovedností, které jim umožní se poprat se všemi překážkami, na něž narazí. Autorka rozhodně netvrdí, že je tento přístup snadný nebo že přináší rychlé výsledky, ale mnohonásobně se nám vrátí, protože díky němu z našich dětí vyrostou sebevědomé a emancipované lidské bytosti, které si dokáží poradit s jakýmkoli protivenstvím, aniž by je srazilo na kolena. Navíc utužuje vztahy mezi rodiči a dětmi, protože je postavený na otevřenosti, sdílení emocí a vzájemné zodpovědnosti.

Koupit knihu

KRISSY POZATEKOVÁ má za sebou dlouhá léta zkušeností s terapií v divoké přírodě a léčbou dospívajících. Vystudovala katedru sociální práce na Smith College a New Mexico Highlands University, pracuje jako klinická sociální pracovnice. Ve své terapeutické praxi pracuje souběžně s rodiči i dětmi. Odvážný rodič je její druhou knihou.

Knihu Odvážný rodič: Buddhismem inspirovaný rádce, jak vychovat citově odolné dítě můžete koupit přímo na stránkách vydavatelství Barrister & Principal nebo na našem Shopu ProTibet.