Domů ProTibetské tipy KnižníTip #2 – Žijící Buddha

KnižníTip #2 – Žijící Buddha

1781

V rubrice KnižníTip pravidelně přinášíme knižní tipy s tématikou Tibetu, Himálaje a buddhismu. Dnešním tipem je kniha Žijící Buddha od nakladatelství Eminent. #knižnítip

Žijící Buddha|Clemens Kuby|Eminent|2017|240 stran  

Žijící BuddhaKniha je věnována současnému převtělenci v nejdelší reinkarnační linii Tibetu — karmapovi. V žádné jiné kultuře nic obdobného neexistuje. I když je víra ve znovuzrození rozšířena v mnoha náboženstvích, chybí v nich ekvivalent historické tradice i buddhistického pojetí principu reinkarnace a dharmy — zákona skutečnosti.

Vrátíte se s autorem o třicet let zpět, kdy si jel splnit svůj sen – natočit do Ladakhu film o hledání nového karmapy. Napínavý příběh vypovídá nejen o vzniku slavného filmu, ale přibližuje především to, co obrazový dokument zprostředkovat nemůže. Autor vypráví úžasný, téměř neuvěřitelný souběh všech okolností a epizod, které ho na mnoha jeho cestách provázely. Ukazuje také historické, politické, náboženské a spirituální pozadí, které ozřejmuje a vysvětluje mnohovrstvý význam sedmnácté inkarnace karmapy — „toho, který vykonává buddhovské činy“.

Koupit knihu

CLEMENS KUBY je německý režisér, autor literatury faktu a spoluzakladatel Strany zelených, kterou po prvních úspěšných volbách v roce 1980 zklamaně opustil. V letech 1983-89 vyučoval na Filmové vysoké škole v Mnichově. Žije s rodinou v Bavorsku a intenzivně se věnuje přednáškové a osvětové činnosti spojené s alternativním léčením. Kniha Žijící Buddha je jeho pátou knihou.

Chcete se s autorem setkat? Máte možnost od 20. dubna do 23. dubna 2017. Ve čtvrtek 20. dubna bude v Městské knihovně slavnostně pokřtěna jeho kniha Žijící Buddha. Od 21. dubna do 23. dubna se v Klubu Lávka konají semináře jeho léčebné metody, kterou nazval Mental Healing.