Domů ProTibetské tipy KnižníTip #4 – Buddhismus pro začátečníky

KnižníTip #4 – Buddhismus pro začátečníky

2439

V rubrice KnižníTip pravidelně přinášíme knižní tipy s tématikou Tibetu, Himálaje a buddhismu. Dnešním tipem je kniha Buddhismus pro začátečníky od nakladatelství Barrister & Principal. #knižnítip

Buddhismus pro začátečníky|Thubten Chodronová|Barrister & Principal|2017|160 stran  

Buddhismus pro začátečníky je kniha, která původně vzešla z nejčastějších dotazů, se kterými se autorka při své letité výuce setkávala, a to jak na Východě, kde je buddhismus tradičním náboženstvím, tak na Západě, kde je buddhismus něčím neznámým. Buddhismus pro začátečníky je knihou nejen pro ty, kteří se začínají o buddhismus zajímat, ale i pro ty, kteří jsou již na cestě, a potřebovali by sami systematičtější poučení ohledně některých témat.

KnižníTip - Buddhismus pro začátečníkyKniha je uspořádána do 21 kapitol. V každé kapitole autorka odpovídá na nejčastěji kladené otázky v rámci daného tématu. V knize naleznete kapitoly zabývající se klasickými buddhistickými tématy, jako jsou třeba cíle buddhismu, karma, meditace, ale i kapitoly, které se zabývají otázkami, které jsou nám na Západě bližší – jako např. vědou a znovuzrozením, emocemi v našem každodenním životě, dharmou a sociálním aktivismem. Na otázky Chodronová odpovídá jednoduchým a srozumitelným jazykem, aby pomohla čtenářům porozumět daným tématům a zároveň je navedla k tomu, jak mohou jednotlivé buddhistické principy vnést do každodenního západního způsobu života. Na tuto knihu lze tedy nahlížet i jako na příručku, která radí, jak vést mírumilovnější, ohleduplnější a spokojenější život, aniž by se člověk ihned musel stát buddhistou.

Jeho Svatost dalajlama o knize řekl: “Jsem šťastný, že znám knihu Buddhismus pro začátečníky od Thubten Chodronové. Tato kniha je napsána především pro ty, kteří chtějí porozumět základním buddhistickým principům a začlenit je do svých životů.”

Koupit knihu

THUBTEN CHODRONOVÁ je buddhistickou mniškou od roku 1977 a je přímou žačkou Jeho Svatosti dalajlamy a dalších známých učitelů. Chodronová zdůrazňuje praktické uplatnění Buddhova učení v každodenním životě. A díky tomu, že sama pochází ze Západu, umí velmi dobře přenést a vyložit Buddhovo učení právě lidem ze Západu. Je známá svým vřelým, humorným a přehledným přístupem k učení. Propaguje dialog mezi náboženstvími a přednáší po celém světě.

Knihu Buddhismus pro začátečníky si můžete koupit přímo na stránkách vydavatelství Barrister & Principal, příští týden i na našem Shopu ProTibet.