Domů Aktuality GIVT – proměňte vánoční dárky v dobrý skutek

GIVT – proměňte vánoční dárky v dobrý skutek

1240
GIVT

Proměňte vánoční dárky v dobrý skutek pro buddhistické mnišky.

Pokud se chystáte vánoční dárky nakupovat na internetu, můžete tím podpořit buddhistické mnišky žijící v klášteře Koang. Víte, jak to udělat?

Je to jednoduché. Navštivte www.givt.cz, vyberte si MOST ProTibet a eshop, na kterém chcete nakoupit. Nakupujte tak, jak jste zvyklí, nestojí to ani korunu navíc a buddhistické mnišky dostanou část peněz z Vašeho nákupu.

GIVT

Finanční prostředky získané prostřednictvím projektu GIVT budou použity na podporu vzdělání buddhistických mnišek z kláštera Koang, který se nachází v indickém Himálaji v údolí Spiti.

Ženská klášterní škola Koang u města Kaza patří k linii Sakyapa tibetského buddhismu. Zdejší klášter je důležitým kulturním centrem oblasti. MOST spolupracoval na výstavbě školy od roku 2006 s indickou nadací Sapan Foundation. Škola byla slavnostně otevřena v roce 2013, kdy v ní začalo studovat prvních 20 mnišek. Klášter je důležitým kulturním centrem oblasti.

soutezimeprotibet

A jak si zatím na GIVTu vedeme? Naši fanoušci už přes GIVT udělali 74 nákupů a tím přispěli celkem 1 958 Kč. Děkujeme, že na nás myslíte a pomáháte nám.